דרכון פולני

כל המידע על הליך הבקשה עבור דרכון פולני

הגשת בקשה לקבלת דרכון פולני

הגשת בקשה עבור דרכון פולני היא תהליך נפרד, אשר ניתן לבצעו רק על ידי מי, שאזרחותו הפולנית כבר אושרה והוא מחזיק תעודת אזרחות פולנית בידו. משרדנו מנפיק עבור לקוחותינו את כל המסמכים הפולניים הנדרשים להגשת הבקשה לדרכון פולני בשגרירות פולין בישראל.
כמו כן, לקוחותינו נהנים מליווי אישי והדרכה צמודה לגבי הליך הגשת הבקשה לדרכון פולני ובסיוע לפתרון כל בעיה בה הם נתקלים מול שגרירות פולין בישראל

דרכון פולני – דרכון אירופאי לכל דבר

פולין הצטרפה רשמית לאיחוד האירופי ביום 1.5.2004 ובמקביל לכך הצטרפה באותו היום לאמנת שנגן. בעוד שעקרונות האיחוד האירופי מסדירים בעיקר נושאים חוקיים וכלכליים המשותפים למדינות האיחוד, הרי שאמנת שנגן היא זו המסדירה את נושאי מעברי הגבולות וההגירה בין מדינות אירופה. לא כל מדינות האיחוד האירופי חברות באמנת שנגן ואילו קיימות מדינות החתומות על אמנת שנגן, על אף שאינן משתייכות לאיחוד האירופי.
על כן, הצטרפותה הכפולה של פולין הן לאיחוד האירופי והן לאמנת שנגן טומנת בחובה את מירב היתרונות בעבור אזרחיה המחזיקים בידם דרכון פולני.

דרכון פולני הוא תעודה מזהה בינלאומית, אשר באמצעותה מתאפשר למחזיקים בה לנוע בחופשיות ולהעביר כספים ללא תשלומי מכס בין מדינות אירופה השונות. במקרים רבים מאפשרת דרכון פולני אף לימודים מוזלים וקבלת מעמד של תושב באמצעים מקלים במדינות אירופאיות אחרות החברות באיחוד האירופי.

הליך הנפקת דרכון פולני

הליך הנפקת דרכון פולני הינו הליך שונה ונפרד מהליך הנפקת תעודת האזרחות הפולנית וניתן להתחילו רק לאחר שקיימת בידי המבקש/ת תעודת אזרחות פולנית מקורית, שהיא המסמך הראשון הנבדק ע"י הרשויות בפולין בבחינת הבקשה לדרכון פולני. 

הבקשה לדרכון פולני מוגשת באופן אישי על ידי המבקש/ת בשגרירות פולין. לא ניתן להגיש את הבקשה לדרכון פולני באמצעות מיופה כח.

משרדנו מנפיק בעבור לקוחותינו את כלל המסמכים הפולניים הנדרשים בעבור הגשת הבקשה לדרכון פולני: תעודת אזרחות פולנית, תעודת לידה פולנית, תעודת נישואין פולנית ובמקרה הצורך – החלטה רשמית בדבר שינוי שם. מסמכים אלו מונפקים ישירות באמצעות הרשויות בפולין (ולא דרך שגרירות פולין בישראל) ובכך מקצרים ומפשטים משמעותית את הליך הנפקת המסמכים. כמו כן, לקוחותינו נהנים מליווי אישי והדרכה צמודה לגבי הליך הגשת הבקשה לדרכון פולני ובסיוע לפתרון כל בעיה בה הם נתקלים מול שגרירות פולין בישראל.

המסמכים הנדרשים לשם הנפקת דרכון פולני:

  • תעודת אזרחות פולנית מקורית
  • תעודת לידה פולנית מקורית – תעודת הלידה הפולנית מונפקת דרך משרדנו ישירות בפולין  בעבור כל אשה/אדם הנושא/ת תעודת אזרחות פולנית גם אם לא נולד/ה בפולין (ע"פ הפרטים בתעודת הלידה המקורית של המבקש/ת, שהוגשה לרשויות בפולין במסגרת הבקשה לאזרחות פולנית).
  • תעודת נישואין פולנית מקורית – תעודת הנישואין הפולנית מונפקת דרך משרדנו ישירות בפולין  בעבור כל אשה/אדם נשוי/אה הנושא/ת תעודת אזרחות פולנית גם אם לא נולד/ה בפולין (ע"פ הפרטים בתעודת הנישואין המקורית של המבקש/ת, שהוגשה לרשויות בפולין במסגרת הבקשה לאזרחות פולנית).
  • החלטה רשמית מהרשויות בפולין על שינוי שם – מונפקת דרך משרדנו ישירות בפולין. יש להנפיק החלטה זו (כיום המדובר בהחלטה המודפסת בד"כ על מסמך תעודת הלידה הפולנית ולא במסמך נפרד) בכל מקרה בו קיים הבחן בין שם המשפחה או השם הפרטי של המבקש/ת, כפי שהיה בלידתו/ה לבין שמה/ו הנוכחי המופיע בדרכון הישראלי (המדובר על שינוי שם, שלא בעקבות נישואין).
  • דרכון ישראלי תקף + צילום של הדרכון – עבור ישראלים הרוצים להוציא דרכון פולני, חייבים בדרכון ישראלי תקף למשך שנה לפחות ממועד הגשת הבקשה.
  • 2 תמונות פספורט עדכניות של המבקש/ת– עבור דרכון פולני יש צורך בתמונות צבעוניות ברזולוציה גבוהה, על רקע לבן, המצולם עם פה סגור, ללא כיסוי ראש או משקפיים כהים. יש לצלם רק את הפנים עד לחלק העליון של הכתפיים (ולא חצי גוף). גודל כל תמונה: 3545 X מ"מ, כאשר פני המצולם מכסים כ- 80% משטח התמונה. התמונות חייבות להיות מצולמות בטווח של 6 חודשים לפני מועד הפגישה בשגרירות.
  • טפסי בקשה לדרכון פולני ולמספר זהות פולני (PESEL) הניתנים ע"י השגרירות הפולנית ואשר מולאו בשפה הפולנית באותיות דפוס.
  • הסכמה מאושרת של שני ההורים ע"י הקונסול הפולני להנפקת דרכון לקטין – מסמך זה נדרש בכל מקרה בו מבקשים להנפיק דרכון פולני בעבור קטין.

הגשת הבקשה לדרכון פולני

לאחר הנפקת התעודות הנדרשות (כמפורט לעיל) ניתן להגיש בקשה להנפקת דרכון פולני בשגרירות פולין בישראל.
הגשת הבקשה לדרכון פולני בעבור ישראלים יכולה להיעשות אך ורק באמצעות שגרירות פולין בישראל והיא דורשת נוכחות אישית של המבקש/ת.
לצורך הגשת הבקשה לדרכון פולני יש לתאם מועד בשגרירות פולין בישראל באמצעות אתר האינטרנט הייעודי לשם כך, בהתאם להוראות המפורטות באתר זה ובאתר שגרירות פולין בישראל: (לכניסה לאתר לחצו כאן). משרדנו מסייע ללקוחותינו בהדרכה צמודה גם לעניין זה.
במועד הפגישה, שנקבעה על המבקש/ת להגיע לשגרירות הפולנית ללא מלווים (למעט במקרה של קטינים או בני משפחה נוספים המבקשים להנפיק דרכון פולני וקבעו תור ביחד) ולהביא את כלל המסמכים הנדרשים.
דרכון פולני המונפק באמצעות שגרירות פולין תקף למשך 10 שנים ולאחר מכן יש צורך לחדשו. דרכון פולני לקטין עד גיל 13 תקף למשך חמש שנים בלבד.
משך ההליך ממועד הגשת הבקשה לקבלת דרכון פולני לשגרירות ועד לקבלתו יכול לקחת עד שנה (!!!) ועל כן יש להקדים ולהגיש את הבקשה מבעוד מועד.
השגרירות הפולנית גובה עמלה בעבור הנפקת דרכון פולני, אשר סכומה משתנה מעת לעת. יש להצטייד בסכום העמלה הנדרשת במזומן בלבד (בש"ח) טרם ההגעה לשגרירות.

למידע נוסף ולבדיקת זכאות לאזרחות פולנית ללא תשלום,
אנא השאירו פרטיכם בטופס
ונחזור אליכם בהקדם

נייד: 054-6672451
טלפון: 03-5240202
פקס: 053-7973502
תל אביב 6106002, ת.ד. 6102