אזרחות פולנית

הגשת בקשה לקבלת אזרחות פולנית

בניית תיק מסמכים ועובדות עבור הרשויות בפולין

בקשה לקבלת אזרחות פולנית מכילה את סיפור חייהם של הדור הראשון, ילידי פולין, המגובה במגוון מסמכים ועובדות, שניתן לאמת, לצורך הוכחה מספקת, כי המבקש/ת הוא/היא צאצא/ית של יליד/ת פולין אשר זכאי/ת לאזרחות פולנית (או שהיו זכאים לפני מותם).
יש להציג לרשויות בפולין רשימה ארוכה של מסמכים ומידע לגבי משפחתם, כתובות מגורים, משלח ידם, נישואין ושירות צבאי, של בני הדור הראשון, אשר את זכאותם לאזרחות פולנית מבקשים לוודא.

המסמכים הנדרשים לשם הגשת בקשה לאזרחות פולנית כוללים:

 1. מסמכים שמקורם בפולין (עדיפות למקור לעיתים ניתן להסתפק בהעתק), המעידים על הקשר של הדור הראשון ובני משפחתו לפולין – תעודת לידה, תעודת מסע, דרכון פולני, תעודות ביה"ס, מסמכים רפואיים – וככלל כל מסמך שיש בו בכדי להעיד על תקופת מגוריהם של הדור הראשון בפולין עצמה.

 2. מסמכי מקור מישראל (או ממקום הלידה / התושבות) המעידים על הקשר בין הדור הראשון למבקשים וכן מאמתים את זהות המבקשים והדור הראשון. מסמכים אלה משתנים מעט ממקרה למקרה, אך כוללים בדרך כלל את המסמכים הבאים:
 • תצלום העמוד הראשון של הדרכון הישראלי בו מופיעים פרטי המבקש/ת – הדרכון חייב להיות בתוקף לשנה הקרובה לפחות.
 • תעודה המעידה על אזרחות ישראלית – מסמך מקור 
 • תמצית רישום ממרשם האוכלוסין  – מסמך מקור 
 • תעודת שינוי שם – כאשר שם המשפחה או השם הפרטי השתנה, שלא עקב נישואין 
 • תעודת לידה – מסמך מקור 
 • תעודת נישואין – מסמך מקור 
 • אישור על אי שירות בצבא עד ליום 19.1.1951 – מסמך מקור המאושר בחותמת אפוסטיל, הרלוונטי בד"כ לדור הראשון ולגברים בלבד.
 • תצלום דרכון של בן/בת הזוג ופרטים אודותיה/ו.
 • ייפוי כח

כאשר קיימות נסיבות ספציפיות בהן לא ניתן להשיג חלק מהמסמכים הנ"ל – משרדנו מומחה בהכוונה ומציאת פתרונות יצירתיים לשם קבלת מסמכים חליפיים, אשר יהיו מקובלים על הרשויות בפולין, לרבות פניות לבית המשפט לשם קבלת פסק דין הצהרתי, במקרה הצורך.

איתור מסמכים

אנו מסייעים בהכוונה לארכיבים שונים בישראל ובעולם לצורך איתור מסמכים המעידים על הקשר לפולין של בנות/בני הדור הראשון, במקרים בהם אין בידי המבקשים די מסמכים על מנת לאשר את בקשתם לאזרחות פולנית.
בנוסף, משרדנו נמצא בשיתוף פעולה עם עורכי דין מקומיים בפולין, המתמחים בהשגת המסמכים הדרושים בארכיבים השונים המצויים ברחבי פולין (בד"כ המדובר בארכיון המחוז בו נולדו בני הדור הראשון) ו/או במשרד הפנים הפולני. שירות איתור המסמכים בפולין נעשה בתשלום ודורש פרטי זיהוי מספקים של בני הדור הראשון לצורך עריכת חיפוש אפקטיבי.

למידע נוסף ולבדיקת זכאות לאזרחות פולנית ללא תשלום,
אנא השאירו פרטיכם בטופס
ונחזור אליכם בהקדם

נייד: 054-6672451
טלפון: 03-5240202
פקס: 053-7973502
תל אביב 6106002, ת.ד. 6102